Ostatnio, psychologów, lingwistów

Ostatnio, psychologów, lingwistów i metodyści mają zwrócić szczególną uwagę na różnice międzykulturowe w niewerbalne zachowania członków różnych wspólnot linguocultural.


Gest jest najważniejszym środkiem komunikacji niewerbalnej, która go towarzyszą zazwyczaj jest oznaką luzu mówiącego. Podkreśla, łatwość, z których uważamy za niezbędny warunek realizacji mowy. Gest zmniejsza tekst słowny, zastępując słowa i dialogu oraz pewnych dodatkowych znaczeń.

Gest, oczywiście, Nazionale, istnieje nawet gest uprzejmości. Na przykład, Ukraińcy bardzo nieuprzejmy pokazać cokolwiek, a zwłaszcza na ludzki palec. Jeśli chcesz pokazać, pokazać całą rękę. Język ukraiński jest ogromny i indywidualność uściski dłoni, na przykład, przedstawia dwa palce – wyniosłą powitanie, uścisnąć rękę z łodzi – powitanie zdezorientowany mężczyzna długo by uścisnąć mu dłoń, nie puszczając – przejaw przyjaźni lub znajomości interesie osoby, itd. Dla ludzi, małe gesty .. dialog ukraiński wydaje się wysoce nasycone gesty.

Porównując ukraiński gest gest czysto europejski, należy zauważyć, że Ukraińcy praktycznie nie używać synchroniczny ruch obu rąk, gestów wykonanych z jednej strony, zwykle prawej. Używane lub żadne gesty lub gesty w mniejszym stopniu, a nie powtarzać prawo ruchu. Kiedy gestykulując ręce, nie mogą stać z dala od ciała. Często ruch ramienia zastępuje ruchy głowy, ramion. Na przykład, zamiast mówić: „nie wiem” wzruszył ramionami. Oglądając Ukraińców gest, przedstawicieli innych narodów nie zawsze są prawidłowo zidentyfikować styl gest, że jest. E. Kiedy iz kim można pić, a kiedy jest to konieczne, aby ograniczyć się w tym. Ukraińskie gesty, mimika, postawa zależy od sytuacji, postawa mówcy i ich tożsamości społecznej. Człowiek wychowany, grzeczny, tym bardziej powściągliwy jego gest.

Okazuje się, że większość gestów kulturowo-specyficzny, i nie tylko nie przyczyniają się do komunikacji międzykulturowej i uczynić go bardziej trudne. Identyczne gesty technika może być interpretowane w różny sposób w różnych kulturach, a nawet w tym samym kraju.

Finlandia – kraj stosunkowo blisko nas. Połączyliśmy kulturowe, historyczne, gospodarcze i komunikacyjne, więc stosunek komunikacji niewerbalnej i ukraińskich Finów jest przedmiotem zainteresowania, zarówno od strony teoretycznej i praktycznej.

Podczas badania fińskie studentów przeprowadzono w celu określenia wartości najbardziej „” sugestywny znak, używany przez Ukraińców, ale także zwrócić uwagę, że takie gesty są przedstawione w ich własnej kultury.

Finowie uważają, że gestykulować dość często. Jeśli ukraińskie gesty mają silne częstotliwość powtarzania, fińskie gesty powtarzają się częściej niż ukraińskim. Jak Ukraińcy i Finów sposobem nawiązania kontaktu jest wzruszające. Finowie, zwłaszcza młodych ludzi, częściej niż Ukraińców użyć broni. Specjalne, specyficzne gesty odnoszą się do tych lub innych rzeczywistości, tradycji i przekonań Finów nie. Komunikacja i oceny gesty w ogóle, Ukraińcy i Finowie są bardzo podobne i różnią się tylko nieznacznie.